WPISZ TAGI

Mamy dwie blachy !
Piotr Myszka (AZS AWFiS) 3.
Zofia Klepacka (YKP Warszawa) 3.

Wyścig medalowy był niezwykle emocjonujący. Rozegrano go przy wietrze wiejącym z prędkością 5-10kt.

Rozpoczęli Panowie. Piotr po znakomitym starcie prowadził. Jednak po gwałtownej zmianie wiatru na pierwszym znaku był dopiero 7. Tymczasem na prowadzeniu byli jego główni rywale do medalu Grek i Hiszpan. Żeby zachować pozycję medalową trzeba było być na mecie najdalej 4. Na drugim okrążeniu Piotrek wykrzesał z siebie całą moc. Wpompował się na 4 miejsce i tak dopłynął do mety. Wyścig wygrał Grek i tym samym zepchnął Piotra z 2 na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Hiszpan na mecie był 2 i ogólnie pozostał na 4 miejscu. Przemek finiszował 8 i całe zawody zakończył na 6 miejscu. Maks był 9. i ogólnie 7.

Po mężczyznach przyszedł czas na kobiety. Małgosia Białecka zwyciężyła ” w cuglach”. Prowadziła od startu aż do mety. Żeglowała znakomicie taktycznie! Zosia żeby wywalczyć medal musiała przypłynąć 3 miejsca przed Alessandrą Sensini z Włoch (złoty medal IO2000 w Sydnej). I tak też się stało. Na drugim okrążeniu Zofia przesunęła sie z 5 na 3 miejsce i tak zameldowała się na mecie. Alessandra źle rozegrała drugą halsówkę i ostatecznie dopłynęła do mety 7.

Poza wyścigiem medalowy rozegrano ostatni wyścig dla zawodników walczących o miejsca w generalce od 11. w zwyż. W wyścigu tym zwyciężył Łukasz Grodzicki, który w klasyfikacji generalnej zajął 12 miejsce. Trzeci finiszował Michał Przybytek, który całe regaty ukończył na 15. miejscu.

Podsumowując mamy dwa medale i dobre miejsca poza strefą medalową. Jest sie z czego cieszyć! Czujemy że para nie idzie w gwizdek. Praca włożona w trening przynosi efekty. I to nas jeszcze bardziej nakręca.

Kolejny start to planowane na koniec sierpnia Mistrzostwa Świata seniorów RSX, które rozegrane zostaną w Karteminde w Danii. To jest nasz główny cel w tym roku.