WPISZ TAGI

W klasyfikacji generalnej po piątym dniu zawodów Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk na drugiej pozycji. Przemek Miarczyński i Maja Dziarnowska (oboje SKŻ Hestia Sopot) na 4.

Rozegrano kolejne dwa wyścigi regat (pierwszy dzień rundy finałowej). Warunki atmosferyczne były wyśmienite. Prędkość wiatru 10-15kt. Ciepło i słonecznie.

W klasyfikacji generalnej po 7 wyścigach prowadzi multimedalistka olimpijska Allesandra Sensini z Włoch. Maja Dziarnowska zajmując dziś 5 i 23 miejsce spadła w klasyfikacji generalnej na 4 pozycję. Zofia Klepacka (YKP Warszawa) w obu wyścigach od startu odrabiała straty. Zajęła miejsca 13 i 10. W klasyfikacji generalnej przesunęła sie z 6 na 9 miejsce. Agata Brygoła (AZS AWFiS Gdańsk) w pierwszym z wyścigów błednie wybrała pierwszą strone halsówki i po walce finiszowała 18. W drugim wyścigu było lepiej i dopłynęła 5. Ogólnie jest 13. Gosia Białecka (SKŻ Hestia Sopot) dziś 7 i 22 miejsce. Ogólnie jest na 23 miejscu.

W klasyfiakcji generalnej mężczyzn po 8. wyścigach prowadzi Dorian van Rijsselberge z Holandii. Piotr Myszka zajmując dziś 3 i 10 miejsce pozostał w klasyfikacji generalnej na 2 miejscu. Przemek Miarczyński awansował na 4 pozycje – dziś dwa dobre miejsca 4 i 7. Michał Majewski (YKP Warszawa) żeglował dobrze. Zajmując 2. i 13. miejsce awansował na 13 w klasyfikacji generalnej. Pozycje pozostały zawodników RSXteam po pierwszym dniu rundy finałowej: 20 Maksymilian Wójcik (SKŻ Hestia Sopot); 36 Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia Sopot); 39 Michał Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk).

Jutro o 11:00 kolejne dwa wyścigi rundy finałowej. Można je śledzić „na żywo” [zobacz] .

Po jutrze pierwsza dziesiątka z rundy finałowej będzie walczyć w podwójnie punktowanym „wyścigu finałowym” o medale Mistrzostw Świata. Pozostali zawodnicy wystartują w ostatnim 11. wyścigu regat (rywalizacja o miejsca od 11 „w górę”).

Różnice punktowe w czołówce są niewielkie i jeszcze wszystko się może zdarzyć.

relacja Pawła Kowalskiego ze strony: rsxteam.eu
pelne wyniki

share
NASTĘPNY WPIS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *