WPISZ TAGI

Co Gosia Białecka robiła we Włoszech i dlaczego nie startuje w regatach?

Moje niekończące się choroby i kompletny brak odporności niestety zmusiły mnie do zmiany planów na ten sezon. Po ciężkiej, prawie miesięcznej kuracji antybiotykowej, nie byłam w stanie trenować w takim samym rytmie jak moje koleżanki z teamu, dlatego wspólnie z lekarzem i trenerem podjęliśmy decyzję, że powinnam przede wszystkim doprowadzić moje zdrowie do chociaż minimalnej równowagi.
Poczynając od okładania się borowinami, picia wód zdrojowych i innych sanatoryjnych zabiegów w Krynicy (które nie do końca zdały egzamin…), kolejnym krokiem był wyjazd w jakieś ciepłe miejsce na drugą część rekonwalescencji. W pierwotnym planie miałam spędzić na Gardzie tydzień i później lecieć na regaty do Danii ale niestety moja choroba nie ustępowała i nie było mowy o starcie w światowej stawce, który mógłby mnie wykończyć 'na amen’, dlatego zostałam we Włoszech na kolejne 2 tygodnie.
Miałam na miejscu swojego RS:Xa i pomimo lekkiej słabości trochę polatałam w fajnych ślizgowych warunkach. Będąc na wodzie sama musiałam być trochę lepiej zorganizowana, ostrożniejsza i ogarnięta ale ze to, każda udana sesja dawała mi bardzo dużo radości i satysfakcji. Moje treningi były znacznie delikatniejsze od tych jakie robię na codzień ale w miarę możliwości starałam się pływać, żeby kompletnie nie stracić czucia sprzętu.
Oprócz pływania spacerowałam po pieknych górach wznoszących sie dookoła jeziora i kumulowałam energie na 2 ostatnie starty w sezonie, czyli Mistrzostwa Polski w Pucku i Mistrzostwa Świata w Japonii.

Myślę, że przede mną jeszcze dużo pracy i to trochę bardziej skomplikowanej niż tylko pójście na trening…

Dziękuję bardzo moim Lekarzom, Trenerom i Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu za wyrozumiałość, cierpliwość i indywidualne podejście.
Dziękuję Jonaszowi za mega pomoc na Gardzie! Wspaniale się u Ciebie mieszkało!

Pozdrowienia i trzymajcie kciuki za końcówkę sezonu!
Gosia Białecka

share
NASTĘPNY WPIS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *