WPISZ TAGI

-czyli jak rozpoczela Sie nasza podróż na Uniwersjade w Chinach. 

Przygody w podróży, jakie zdarzają Sie deskarzom, to najczęściej lotniskowe problemy z zapakowaniem jak najwiecej sprzetu za jak najmniej kasy. Tym razem nawet nie zdążylyśmy dojechać na lotnisko….

Pociąg piętrowy „słoneczny” relacji Gdansk -> Warszawa. Nie ma przedzialow, siedzenia ustawione jak w tramwaju. Ludzi niewiele, siedzimy z Maja na poczwornych siedzeniach, w ipodzie dobra nutka, za oknem tecza i jeszcze tylko 6h… 
W Tczewie wsiada kobieta i dwóch mężczyzn -wszyscy w stanie wskazujacym. Siadają w rzędzie za nami. Ja jadę tyłem wiec za wiele nie widzę, a moze wole nie widzieć, po tym co słyszę…. bluzgi, pogróżki – strach Sie obejrzeć żeby samemu nie oberwać. Widzę za to przerażenie w Oczach ludzi na przeciwko, co niektórzy biorą rzeczy i zmieniają mejsca. Z Majki ust wyczytuje bezglosnie: 'on ma noz’, Maja wstaje i idzie po konduktora. 
Po chwili ja Sie obracam i widzę czlowieka całego we krwi. Pijana kobieta, zrobiona na słodka idiotke, nieudolnie tamuje krew lejaca Sie z szyi i brzucha a sprawca – nozownik zataczajac Sie cały czas nawija: 'coś ty ku..a odjeb… Nóż sobie wbiles, ja ci preciez zegarek chciałem kupić a ty nóż sobie… ’ i dalej: 'wyszłem dziś z kryminału i przez ciebie znów pójdę siedzieć. Do Warszawy dojedziemy to ci zajeb….’ i tak w kółko to samo powtarza. Tymczasem zjawilo Sie w końcu 4 konduktorow i jedziemy, jedziemy do Malborka gdzie zawiadomiono już policję i pogotowie. Akcja jak dobrym filmie sensacyjnym, zabierają jednego na pogotowie a drugiego w kajdanki i do więzienia. Spisywanie, zeznania, zdjecia, ewakuacja wagonu i ponad półtora h opóźnienia!
Ostatecznie wagonu nie zamknęli, siedzimy tu z Maja same, krew trochę wytarta a nad glawa mruga na żółto: Warszawa zachodnia 'sloneczny’. 
 
Przed nami jeszcze długa droga Warszawa -> Moskwa -> Hongkong -> Shenzhen 
i aż strach pomyśleć co przez ten czas Sie moze jeszcze wydazyc…

Pozdrawiam i zapraszam do sledzenia kolejnych relacji!

share
NASTĘPNY WPIS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *