WPISZ TAGI

Od MS w Omanie minęły niespełna 4 miesiące, a przed nami znów ważny sprawdzian i kolejna szansa na zdobycie tytułu Mistrza/Mistrzyni globu. Dla mnie to przede wszystkim okazja do sprawdzenia swojej prędkości i formy w kontekście Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Ostatnio pozmieniałam trochę sprzętu i ustawień w ślizgowych warunkach, chyba lekko przyspieszyłam 😀 i sama jestem bardzo ciekawa jak to wszystko wypadnie na tle światowej czołówki.

Mistrzostwa Świata odbywają się w kraju humusu, chałwy i najlepszych daktyli jakie miałam przyjemność jeść 🙂
Miejscem regat jest Eilat – turystyczne miasto, które przypomina trochę Sopot, trochę Władysławowo… z nieuniknionym egipskim klimatem. Co prawda, w klubie gdzie odbywają sie zawody jest mały bałagan i nie ma za dużo miejsca na rozłożenie żagla, to warunki na wodzie wydają się super – prawie jak w Sopocie 😀
Biorąc pod uwagę fakt, że morze czerwone jest zbyt głębokie, zeby ustawić trasę daleko od brzegu, a do tego wzdłuż Zatoki Akaba przebiega granica z Jordanią (z którą Izrael się raczej nie lubi…), nasz akwen regat jest dość ograniczony. To wszystko sprawia że warunki są bardzo specyficzne.

IMG_1261Na zdjęciu dobrze widać jordańską flagę, która powiewa po drugiej stronie zatoki. Trzeba uważać, żeby przez przypadek się tam nie zapędzić, lecąc na lewym halsie.

Jest ciepło, płaska woda, wiatr przeważnie od brzegu, o bardzo niestabilnym kierunku i sile. Czeka nas 13 ciężkich wyścigów, których w tych warunkach, bezbłędnie rozegrać się nie da ale pewne jest, że wygra ten, kto tych błędów popełni najmniej – zresztą jak zwykle 😉

IMG_1189

Pierwsze wyścigi zaplanowane są na jutro. Regaty będą rozgrywane wg następującego planu:
seria eliminacyjna:
poniedziałek – 3 wyścigi
wtorek – 3 wyścigi
środa – dzień rezerwowy
seria finałowa:
czwartek – 3 wyścigi
piątek – 3 wyścigi
sobota – MEDAL RACE

Strona regat i wyniki

Pozdrawiam serdecznie z Izraela!
Gosia Białecka

 

P.S.

Przy okazji gratulacje dla mojego klubu SKŻ Sopot, który wczoraj został wybrany na organizatora Mistrzostw Europy Seniorów w 2018 roku. Już się nie mogę doczekać ścigania na własnym podwórku!

SKZ Sopot zorganizuje ME Seniorów.

share
NASTĘPNY WPIS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *